Calendar

Show information for the following location(s):
2016
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
2018

November, 2017

SundaySunMondayMonTuesdayTueWednesdayWedThursdayThuFridayFriSaturdaySat
October 29 Oct 29305311November 1 Nov 16021103704
 
Cheerleading/Dance
Ruth Musser Middle School-Rancho Cucamonga
2:45 PM - 3:45 PM

Cheerleading
Central Park -Cucamonga Room -Rancho Cucamonga
6:00 PM - 6:45 PM

Cheerleading
Central Park -Cucamonga Room -Rancho Cucamonga
6:45 PM - 7:30 PM

Cheerleading - Advanced
Central Park -Cucamonga Room -Rancho Cucamonga
7:30 PM - 8:15 PM

Cubs Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA
Halloween
Basketball
Ruth Musser Middle School-Rancho Cucamonga
2:45 PM - 3:45 PM

Cheerleading
Highland Elementary - Norco
6:00 PM - 7:00 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM

Cheerleading
Highland Elementary - Norco
7:00 PM - 8:00 PM

JV Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA

Varsity Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA
Cheerleading/Dance
Shull Elementary - San Dimas (After school program)
2:00 PM - 2:45 PM

Cheerleading/Dance
Shull Elementary - San Dimas (After school program)
2:45 PM - 3:45 PM

Basketball
Chaparral Elementary-Claremont (After school program)
2:45 PM - 3:45 PM

Basketball
Hemlock Elementary- Fontana
5:30 PM

Basketball
United Methodist Church
5:30 PM

Cheerleading
Hemlock Elementary- Fontana
6:00 PM - 6:45 PM

Basketball
Hemlock Elementary- Fontana
6:30 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM

Cheerleading
Hemlock Elementary- Fontana
6:45 PM - 7:30 PM

Cheerleading - Advanced
Hemlock Elementary- Fontana
7:30 PM - 8:15 PM

Basketball
United Methodist Church
7:30 PM
Cheerleading
Grace Miller Elementary- La Verne
6:00 PM - 6:45 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM

Cheerleading
Grace Miller Elementary- La Verne
6:45 PM - 7:30 PM

Basketball
United Methodist Church
7:30 PM

Cubs Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA

JV Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA

Varsity Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA
 
05065071108709910711
 
Cheerleading/Dance
Ruth Musser Middle School-Rancho Cucamonga
2:45 PM - 3:45 PM

Cheerleading
Central Park -Cucamonga Room -Rancho Cucamonga
6:00 PM - 6:45 PM

Cheerleading
Central Park -Cucamonga Room -Rancho Cucamonga
6:45 PM - 7:30 PM

Cheerleading - Advanced
Central Park -Cucamonga Room -Rancho Cucamonga
7:30 PM - 8:15 PM

Cubs Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA
Basketball
Hemlock Elementary- Fontana
5:30 PM

Basketball
United Methodist Church
5:30 PM

Gymnastics
Hemlock Elementary- Fontana
6:00 PM - 7:00 PM

Dance
Preston Elementary - Rialto
6:00 PM - 6:45 PM

Dance
Lions Center East - (Regina Room)-Rancho Cucamonga
6:15 PM - 7:00 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM

Dance
Preston Elementary - Rialto
6:45 PM - 7:30 PM

Gymnastics
Hemlock Elementary- Fontana
7:00 PM - 8:00 PM

Dance
Lions Center East - (Regina Room)-Rancho Cucamonga
7:00 PM - 7:45 PM

Gymnastics
Hemlock Elementary- Fontana
8:00 PM - 8:45 PM
Cheerleading
Chaparral Elementary-Claremont (After school program)
1:15 PM - 2:15 PM

Basketball
Ruth Musser Middle School-Rancho Cucamonga
2:45 PM - 3:45 PM

Cheerleading
Highland Elementary - Norco
6:00 PM - 7:00 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM

Cheerleading
Highland Elementary - Norco
7:00 PM - 8:00 PM

JV Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA

Varsity Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA
Basketball
Chaparral Elementary-Claremont (After school program)
2:45 PM - 3:45 PM

Basketball
Hemlock Elementary- Fontana
5:30 PM

Basketball
United Methodist Church
5:30 PM

Cheerleading
Hemlock Elementary- Fontana
6:00 PM - 6:45 PM

Basketball
Hemlock Elementary- Fontana
6:30 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM

Cheerleading
Hemlock Elementary- Fontana
6:45 PM - 7:30 PM

Cheerleading - Advanced
Hemlock Elementary- Fontana
7:30 PM - 8:15 PM

Basketball
United Methodist Church
7:30 PM
Cheerleading
Grace Miller Elementary- La Verne
6:00 PM - 6:45 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM

Cheerleading
Grace Miller Elementary- La Verne
6:45 PM - 7:30 PM

Basketball
United Methodist Church
7:30 PM

Cubs Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA

JV Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA

Varsity Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA
 
121351415157161117718
 
Cheerleading/Dance
Ruth Musser Middle School-Rancho Cucamonga
2:45 PM - 3:45 PM

Cheerleading
Central Park -Cucamonga Room -Rancho Cucamonga
6:00 PM - 6:45 PM

Cheerleading
Central Park -Cucamonga Room -Rancho Cucamonga
6:45 PM - 7:30 PM

Cheerleading - Advanced
Central Park -Cucamonga Room -Rancho Cucamonga
7:30 PM - 8:15 PM

Cubs Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA
Basketball
Hemlock Elementary- Fontana
5:30 PM

Basketball
United Methodist Church
5:30 PM

Basketball
United Methodist Church
5:30 PM - 6:30 PM

Basketball
United Methodist Church
5:30 PM - 6:30 PM

Gymnastics
Hemlock Elementary- Fontana
6:00 PM - 7:00 PM

Dance
Preston Elementary - Rialto
6:00 PM - 6:45 PM

Dance
Lions Center East - (Regina Room)-Rancho Cucamonga
6:15 PM - 7:00 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM - 7:30 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM - 7:30 PM

Dance
Preston Elementary - Rialto
6:45 PM - 7:30 PM

Gymnastics
Hemlock Elementary- Fontana
7:00 PM - 8:00 PM

Dance
Lions Center East - (Regina Room)-Rancho Cucamonga
7:00 PM - 7:45 PM

Gymnastics
Hemlock Elementary- Fontana
8:00 PM - 8:45 PM
Cheerleading
Chaparral Elementary-Claremont (After school program)
1:15 PM - 2:15 PM

Basketball
Ruth Musser Middle School-Rancho Cucamonga
2:45 PM - 3:45 PM

Cheerleading
Highland Elementary - Norco
6:00 PM - 7:00 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM

Cheerleading
Highland Elementary - Norco
7:00 PM - 8:00 PM

JV Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA

Varsity Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA
Cheerleading/Dance
Shull Elementary - San Dimas (After school program)
2:00 PM - 2:45 PM

Cheerleading/Dance
Shull Elementary - San Dimas (After school program)
2:45 PM - 3:45 PM

Basketball
Chaparral Elementary-Claremont (After school program)
2:45 PM - 3:45 PM

Basketball
United Methodist Church
5:30 PM - 6:30 PM

Basketball
United Methodist Church
5:30 PM - 6:30 PM

Cheerleading
Hemlock Elementary- Fontana
6:00 PM - 6:45 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM - 7:30 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM - 7:30 PM

Cheerleading
Hemlock Elementary- Fontana
6:45 PM - 7:30 PM

Cheerleading - Advanced
Hemlock Elementary- Fontana
7:30 PM - 8:15 PM

Basketball
United Methodist Church
7:30 PM
Cheerleading
Grace Miller Elementary- La Verne
6:00 PM - 6:45 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM

Cheerleading
Grace Miller Elementary- La Verne
6:45 PM - 7:30 PM

Basketball
United Methodist Church
7:30 PM

Cubs Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA

JV Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA

Varsity Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA
 
1920121122123124125
 
Thanksgiving week
Thanksgiving Week
Thanksgiving Week
Thanksgiving
Thanksgiving Week
 
2627428112963011December 1 Dec 1702
 
Cheerleading
Central Park -Cucamonga Room -Rancho Cucamonga
6:00 PM - 6:45 PM

Cheerleading
Central Park -Cucamonga Room -Rancho Cucamonga
6:45 PM - 7:30 PM

Cheerleading - Advanced
Central Park -Cucamonga Room -Rancho Cucamonga
7:30 PM - 8:15 PM

Cubs Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA
Basketball
United Methodist Church
5:30 PM - 6:30 PM

Basketball
United Methodist Church
5:30 PM - 6:30 PM

Gymnastics
Hemlock Elementary- Fontana
6:00 PM - 7:00 PM

Dance
Preston Elementary - Rialto
6:00 PM - 6:45 PM

Dance
Lions Center East - (Regina Room)-Rancho Cucamonga
6:15 PM - 7:00 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM - 7:30 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM - 7:30 PM

Dance
Preston Elementary - Rialto
6:45 PM - 7:30 PM

Gymnastics
Hemlock Elementary- Fontana
7:00 PM - 8:00 PM

Dance
Lions Center East - (Regina Room)-Rancho Cucamonga
7:00 PM - 7:45 PM

Gymnastics
Hemlock Elementary- Fontana
8:00 PM - 8:45 PM
Cheerleading
Chaparral Elementary-Claremont (After school program)
1:15 PM - 2:15 PM

Cheerleading
Highland Elementary - Norco
6:00 PM - 7:00 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM

Cheerleading
Highland Elementary - Norco
7:00 PM - 8:00 PM

JV Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA

Varsity Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA
Cheerleading/Dance
Shull Elementary - San Dimas (After school program)
2:00 PM - 2:45 PM

Cheerleading/Dance
Shull Elementary - San Dimas (After school program)
2:45 PM - 3:45 PM

Basketball
Chaparral Elementary-Claremont (After school program)
2:45 PM - 3:45 PM

Basketball
United Methodist Church
5:30 PM - 6:30 PM

Basketball
United Methodist Church
5:30 PM - 6:30 PM

Cheerleading
Hemlock Elementary- Fontana
6:00 PM - 6:45 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM - 7:30 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM - 7:30 PM

Cheerleading
Hemlock Elementary- Fontana
6:45 PM - 7:30 PM

Cheerleading - Advanced
Hemlock Elementary- Fontana
7:30 PM - 8:15 PM

Basketball
United Methodist Church
7:30 PM
Cheerleading
Grace Miller Elementary- La Verne
6:00 PM - 6:45 PM

Basketball
United Methodist Church
6:30 PM

Cheerleading
Grace Miller Elementary- La Verne
6:45 PM - 7:30 PM

Basketball
United Methodist Church
7:30 PM

Cubs Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA

JV Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA

Varsity Competitive Team 2017-2018
United Methodist Church
TBA